Ahmet Tiryakioğlu

Ahmet Tiryakioğlu

Musician, Digital Artist

Ahmet Tiryakioğlu is an independent musician/composer/producer inspired by feelings rather than genres. Launching his debut album in 2019, he then devoted himself to his only obsession: making music.

Born into a musical family, Ahmet spent most of his life making music and contributing to various projects. He had a successful career as a VFX artist until he moved to Bodrum in 2015.  Inspired by the beautiful music scene in Gümüşlük, he started making his living out of music and all his dreams came to life in a short while.

Before his first album production experience with his first band Dalga in 2011, he appeared on Rock’N’Coke festival stage as a guitarist with a highly energetic electro project ‘’Digital Playground’’. He also spent his spare-time to take his jamming habits into the next level with his friends Mengü Gülmen & Batucan Işık launching ‘’Nomad Jam Crew’’ in 2018 and played with guests like Erkan Oğur, Jehan Barbur, Bilal Karaman, Koray Candemir, Oğuz Kaplangı, Siney Yılmaz, Ezgi Kosa, Kaan Boşnak who are coming from different musical disciplines.

The quest went on with him producing a song for Zeynep Casalini released under a Murathan Mungan poetries compilation album 2020 Model: Murathan Mungan and playing in and producing a version of Mine Çayıroğlu‘s Günebakanlar EP released in 2020. He also collaborated with Miya to compose and produce the single Hak Ettik. 

Most recently, Ahmet has collaborated with Gözde Öney for his latest single ‘Mucize’.

Ahmet Tiryakioğlu, türlerden çok hislerle ilgilenen bağımsız bir müzisyen/yapımcı. 2019 yılında çıkarttığı ‘Bir’ isimli ilk albümüyle beraber, kendini tek tutkusu olan müziğe adadı.

Müzikal bir aileden gelen Ahmet, hayatının büyük bir kısmını müzik yaparak ve çevresindeki projelere katılarak geçirdi. 2015 yılında Bodrum’a taşınana kadar başarılı bir VFX Sanatçısı ve sanat yönetmeni kariyerine sahipti. Özellikle Gümüşlük’teki müzik oluşumlarından ve müzik yapan insanlarla ufak bir coğrafyada çevrelenmiş olmaktan çok etkilenerek hayatını yavaş yavaş müzikten kazanmaya başladı ve çok kısa süre sonrasında hayalleri gerçek oldu.

2011 yılında ilk grubu Dalga ile tecrübe ettiği albüm prodüksiyonundan önce 2008 yılında oldukça hareketli bir DJ/Canlı performans grubu olan Digital Playground ile gitarist olarak Rock’N’Coke sahnesinde yer aldı.

2018 yılında boş zamanlarındaki müzik yapma ve müzisyen arkadaşlarıyla yaptığı eğlencelik toplantıları bir üst seviyeye taşıyarak; Erkan Oğur, Jehan Barbur, Bilal Karaman, Koray Candemir, Oğuz Kaplangı, Siney Yılmaz, Ezgi Kosa, Kaan Boşnak ve daha çok çeşitli altyapılardan gelen bir çok ünlü sanatçı ile aynı sahneyi paylaşacakları, tamamen bir doğaçlama müzik oluşumu olan Nomad Jam Crew’u hayata geçirdi.

Macerasına Zeynep Casalini’nin grubunda gitarist olarak, daha sonrasında da Murathan Mungan’ın 2020 Model albümünde Zeynep Casalini’nin prodüktörü olarak devam eden Tiryakioğlu, 2020 yılında pandeminin ilk günlerinden etkilenerek Miya olarak bildiğimiz Ayça Z. Aydın’ın konuk sanatçı olduğu “Hak Ettik” teklisini yayınladı. 2021 yılında Mine Çayıroğlu’nun Günebakan EP’sinde hem müzisyen, hem de şarkının farklı bir versiyonunun prodüktörü olarak yer aldı.

2021 yılına Gözde Öney’in sesinden dinlediğimiz “Mucize” isimli şarkısını dinleyicisi ile buluşturarak başlayan Tiryakioğlu, kısa süre içinde sürpriz sanatçıların da içinde bulunacağı 5 farklı tekli ile dinleyicilerinin karşısına çıkmayı hedefliyor.

www.ahmet-tiryakioglu.com

Socials

Leave a Reply

Your email address will not be published.